MOL liga

Strana 30 od 31 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Sledeći

Ići dole

Re: MOL liga

Počalji od FiMol taj Pet Jun 15, 2018 4:41 am

MOL ili Erste Liga i zvanicno ostaje bez 2 najbolja tima MAC i DVTK Bears.
https://translate.google.ca/translate?hl=en&sl=auto&tl=bs&u=http%3A%2F%2Fwww.jegkorongblog.hu%2F2018%2F06%2F14%2Fnehany-allitas-az-extra-es-az-erste-ligarol%2F%23post-246190

Dakle sada 3 tima MAC, DVTK i Alba Volan iz Madjarske igraju veoma oziljne lige, 2 u Slovacka Extraliga i 1 u EBEL Austrija.
Nekoliko njihovih timova ucestvuje u Autrija EBEL junior ligama 18 i 20.
Pored toga svi timovi igraju i prvenstvo Madjarske, sve uskladjeno sa Madjarskim Savezom.

Naravno, kod nas sve suprotno.
Mi istupamo iz MOL lige, istupamo iz Liga Slovenije kategorije 12 i 14 (a da mozemo i 16 i 18 al' ih nemamo)
Mi zelimo da svi klubovi 12 i 14 igraju i treniraju u 1 dvorani u Beogradu, nesto kasnije u Novom Sadu, i malo u Subotici.
Niko nema pojma o rasporedu prvenstva, kad pocinje i kad zavrsava, ko igra i sta ce se odigrati, gde ce se sta igrati.
Predsednik Saveza ocigledno ima viziju necega samo njemu poznato.
FiMol
AHL
AHL

Kings

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pet Avg 03, 2018 1:54 pm

MOL ce ove sezone biti izuzetno jak po onome sto se moze naci na Eliteprospect i madjarskom Jegblogu. Timovi krecu sa pripremama, a i dojucerasnji Turkotov tim od juce na ledu: 
https://dunaujvaros.com/hirek/201808/ujra_jegen_az_acelbikak 

Upravo je Beograd imao pripreme u ovoj dvorani pre 2 sezone. 
Sad
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Pet Avg 03, 2018 5:38 pm

Srbija u svakom pogledu jadna, ako malo vise obratite paznju. Kako nas zaista gledaju komsije.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Godine : 25
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pet Avg 03, 2018 6:12 pm

Mozda cak ni to nije toliki problem jer upravo smo mi sami sebi najveci neprijatelji. Umesto da se napravi saradnja izmedju recimo trenutno 2 postojeca kluba, i da zajednicki pokusaju da pomognu jedno drugome mi smo opet fokusirani nekako lokalno. 

Proslu sezonu i Vojvodina i Zvezda su doveli recimo 10 - 12 stranaca ukupno i igrali ligu sa Slovencima, a na spisku oba kluba imaju po 10 - 15 domacih igraca. Neka se nasa liga igra svako svoj klub (ionako nema lige) ali misljenja sam da bi trebali napraviti plan da se ulozi u MOL sa najjacim igracima i strancima, a isto tako za Sloveniju imati tim gde bi igrali U20 reprezentativci sa par starijih, i par ovih jeftinih Vosinih stranaca. Ne vidim da se uopste razmislja o saradnji a bez nje nema napretka sa ovom bazom. 

Zvezda opet forsira i mlade sekcije da odlaze put Slovenije. Meni je geografski mnogo bolja opcija Madjarska, i mreza puteva je odlicna. Ne znam zasto se ne ide u deal sa Hungarima? 

Evo i primer sa ledom da mi nemamo nijednu operativnu halu pre 1. septembra, trebalo bi bar 20. avgusta imati npr Beostar za sve sekcije a ne da se placaju Ceske, Slovacke, itd itd. Izgleda je sve jeftinije samo ne da kuci stavis ledenu plocu.
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rista Ris taj Pet Avg 03, 2018 8:08 pm

Nema ljudi od tog posla ništa.
Skoro 3 decenije slušam iste priče, pojavi se tračak nade pa opet sve potone u beznađe. A ja se stalno nešto nadao i ložio.
Propašću projekta Beograd - završio sam sa tetka "Nadom".
Klubovi koji još deluju - rade samo da uzmu neku kintu od dece, seniorske ambicije uopšte nemaju.
Deca potroše mladost na sport u kojem posle 18 mogu da okače klizaljke o klin.

Zato Sport klub - KHL, Arena sport - NHL i moja soba Playstation.

Đakoviću, Milovanoviću i ostala bratijo - zdravo, zbogom, doviđenja
Rista Ris
AHL
AHL

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pet Avg 03, 2018 9:50 pm

Rista Ris ::moja soba Playstation.

Samo se sa ovim delom ne saglasavam.
Ne igram playstation.
Very Happy 

Dakle 99,99 % si rekao  OK Thumbs up Bravo Postovanje
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Sub Avg 04, 2018 7:07 am

Meni je ovo toliko zalosno da bih zaplakao..
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Čet Avg 09, 2018 2:39 am

Hororelf ::Meni je ovo toliko zalosno da bih zaplakao..

Jeste zalosno, ali to ide na dusu onih koji vode srpski hokej godinama unazad.

Trenutno su svi timovi MOL ili Erste lige na ledu (6.avgusta kompletirano svi krenuli sa trenaznim procesom na ledu), a odlazak 2 najbolja kluba u Extraligu Slovacke je otvorio nova radna mesta za trenutno veliku bazu madjarskih hokejasa. Novi timovi su Vasas i Budapest (Madjarska) i Gyergyoi (Rumunija), dakle ubacili su 3 nova tima, a Vienna Capitals II je ostao u ligi i time pokazao ozbiljnost (za razliku od nas). Dakle 11 timova:

https://www.eliteprospects.com/league/erste-liga

1. ASC Corona Brasov
2. DEAC
3. Dunaújvárosi Acélbikák
4. Fehérvári Titánok
5. Ferencváros TC
6. Gyergyói HK
7. HK Budapest
8. SC Csíkszereda
9. UTE
10. Vasas SC
11. Vienna Capitals II

Mi definitivno nemamo bazu domacih igraca za ovo prvenstvo, a i ono igraca sto smo okupili (Crnogorac, Despotovic, Saliji) smo rasterali pokazavsi koliko smo neprofesionalni i neozbiljni. Trofej domaceg prvenstva je uzeo primat nad recimo projektom koji bi imao mnogo veci znacaj za nadolazecu bazu hokejasa koja ipak postoji. Gde ce i kuda ce oni da igraju ostaje pitanje - tu mislim na ozbiljne lige koje imamo u regionu, a ima ih dosta. Erste liga je bila zaista prava prilika za nekog igraca koji zeli da igra jak profesionalni nivo. Mnogo smo olaku unistili ukazazanu priliku.
Oces u zid - u zid
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Ned Avg 12, 2018 7:15 pm

U jeku prpremnih utakmica Mol ekipa odigrana je i jedna prijateljska reprezentacija Madjarske i USA.
Radi se o igracima U17, dakle 15-16 godina:

https://www.youtube.com/watch?v=99OkOaUrkLw

Meni zanimljiv podatak je brojka gledalaca od 1540
http://www.jegkorongszovetseg.hu/event/game/45877

Zanimljivo koliko su uspeli da i marketinski promovisu hokej. OK
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Čet Avg 16, 2018 4:14 pm

Mozda jos jedna interesantna informacija, formira se OB2 liga, nesto kao druga liga MOLa, gde ce ucestvovati 7 timova: 

http://www.jegkorongblog.hu/2018/08/16/hetcsapatos-ob-ii-var-rank/#post-249788

Ne tako davno mislim da smo imali neki vid saradnje na ovom nivou.
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Čet Avg 16, 2018 4:36 pm

Ti ne prestajes da se interesujes za Madjare Very Happy .
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Čet Avg 16, 2018 5:36 pm

Very Happy  
Tacno tako! 

Smatram da treba da se vratimo putem MOL lige, i njihovih 16 18 i 20 junior liga (14 i 12 smo dobili sankcije te ne mozemo) jer imaju dobar nivo, ozbiljan pristup takmicenju, a i nasi igraci bi mogli lakse da urade nesto vise od pukog amaterizma. 

Blizu su nam, a putna mreza i mesta gde su hokej centri dobro povezani. Uostalom, njihova repka igra skoro Elit nivo, jedan tim u EBEL, 2 tima u Extraligi Slovacke. 

Sad sam proverio:  
Beograd- Budimpesta 380km 
Beograd- Ljubljana 530km 
Pojma nemam
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pon Avg 20, 2018 8:50 pm

Ko o cemu a baba o uštipcima, ali novi clan Mol lige Gyergyoi doveo svih 5 pojacanja iz KHL: 

https://www.eliteprospects.com/team/4121/gyergyoi-hk
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Pet Sep 07, 2018 11:15 pm

Hugo potpisao za Debrecin
http://www.jegkorongblog.hu/2018/09/07/hugo-turcotte-ot-leigazolta-a-debrecen/#post-251692

Bravo za njega. Pokazao je kvalite u dve godine MOL lige.
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Sub Sep 08, 2018 7:29 am

FiMol ::Ko o cemu a baba o uštipcima, ali novi clan Mol lige Gyergyoi doveo svih 5 pojacanja iz KHL: 

https://www.eliteprospects.com/team/4121/gyergyoi-hk
S tim sto svako ima preko 35 godina IksDe . Turcote bravo ! Bravo
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Sub Sep 08, 2018 3:12 pm

Nista manje ni komsije, i oni imaju 5 KHL Rusa. 
https://www.eliteprospects.com/team/2759/sc-csikszereda
Eh da je Beograd to mogao da plati bilo bi 500 - 700 prosek gledalaca Sad
Naravno 35+  Very Happy 

Cestitam Hugu, pravi izbor! (Mozda je Ebel sl stanica!?)
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Pet Sep 14, 2018 8:20 pm

Kolika li je ozbiljna liga ove sezone ? Npvi timovi se bas i nisu pokazali cvrsto. Beograd bi sada bio ozbiljan kandidat za PO i titulu da je ostao do sada ozbiljan klub.

Danaslji rezultati , citiram neke :

Ujpest 8:0 Hokiklub Budapest 
Vienna Capitals II 1:7 Brasov
DAB 8:2 Vasas.

Beograd je samo na pocetku sezone ovako prolazio kao i ovi timovi, ali da li ce oni igrati na bolje u nastavku sezone ? FiMol imas li neki komentar na ovo , obzirom da se ti i ja jedini i dalje interesujemo najvise za MOL , sada Erste ligu?
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pet Sep 14, 2018 8:58 pm

Starosedeoci su doveli jos jace strance nego prosle sezone plus uvek imaju i 1-2 naturalizovana. Novajlije jos nemaju takve sponzore a i politika kluba je drugacija, tako da recimo Vasas i Hk Budapest se oslanjaju potpuno na domaci kadar, uz 2-3 stranca. Vienna Capitals II je dovela par igraca sa strane tako da od ovih timova nakon 5 - 10 kola treba ocekivati mnogo bolje rezultate. Pocetak je sezone, a sezona je duga  Very Happy 

Tacnije, Vasas igra samo sa domacim igracima, a Hk Budapest ima 2, sto je u principu ono sto treba da rade Madjari. 

Beograd bi nakon 2 sezone imao nekih 10 igraca nasih, plus 2-3 sa nasim pasosima, ali sve bi zavisilo od kupovine 5 stranih pojacanja. Tesko bi smo dogurali do 8 mesta bez pojacanja ali bas bas dobrih. 

Cela MOL liga je puna dobrih stranaca, ima ih bar 10 iz KHL, ali i ostali su dobri:

Evo ti link za Brasov tim: 
https://www.eliteprospects.com/team/3004/asc-corona-brasov
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Sub Sep 15, 2018 12:42 am

Recimo, 

SC Csíkszereda: 3 456 GP 
 NHL: 129 GP 
 WC: 8 GP 
 OG: 5 GP 
 KHL: 1 982 GP 
 Czech: 213 GP 
 AHL: 193 GP 

Gyergyói HK: 1 364 GP 
 NHL: 57 GP 
 WC: 15 GP 
 OG: 5 GP 
 KHL: 2 013 GP 
 AHL: 168 GP 
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Sub Sep 15, 2018 7:50 am

FiMol ::Starosedeoci su doveli jos jace strance nego prosle sezone plus uvek imaju i 1-2 naturalizovana. Novajlije jos nemaju takve sponzore a i politika kluba je drugacija, tako da recimo Vasas i Hk Budapest se oslanjaju potpuno na domaci kadar, uz 2-3 stranca. Vienna Capitals II je dovela par igraca sa strane tako da od ovih timova nakon 5 - 10 kola treba ocekivati mnogo bolje rezultate. Pocetak je sezone, a sezona je duga  Very Happy 

Tacnije, Vasas igra samo sa domacim igracima, a Hk Budapest ima 2, sto je u principu ono sto treba da rade Madjari. 

Beograd bi nakon 2 sezone imao nekih 10 igraca nasih, plus 2-3 sa nasim pasosima, ali sve bi zavisilo od kupovine 5 stranih pojacanja. Tesko bi smo dogurali do 8 mesta bez pojacanja ali bas bas dobrih. 

Cela MOL liga je puna dobrih stranaca, ima ih bar 10 iz KHL, ali i ostali su dobri:

Evo ti link za Brasov tim: 
https://www.eliteprospects.com/team/3004/asc-corona-
Brasov je uvek bila nezgodna ekipa. A vidis npr kako se Ciksereda ljulja i kako je cas losa cas odlicno igraju. Jedino od timova koji su lose poceli mislim da ce Viena Capitals II da se vrate u vinkl.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Pon Okt 01, 2018 4:25 pm

https://www.flashscore.com/standings/h69lvfpf/U9JIoznd/#table;overall

Ciksereda ekipa koja nije porazena od pocetka sezone. Svih 8 pobeda, jedna u OT.
FiMol interesantno da Gyergoyoi koji takodje ima interesantnu statistiku sto se tice iskustva ima tek 5 bodova i zauzima 9. mesto. Brasov je trenutno van PO dometa ,ali tek je pocela sezona. Ujpest iznenadjuje pomalo losijim startom, dok je DAB klasicno u PO zoni  u sredini, ovaj DEAC je poprilicno dobar ,a ekipe koje jos iznenadjuju jesu Ferencvaros koji se dobro drzi i trenutno je drugi i Fehervari Titanok koji je ove sezone los ,a igrali su PO prosle sezone, ako se ne varam? Ostale klubove nije potrebno komentarisati, za sada.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Uto Okt 02, 2018 2:12 pm

Ferencvaros juce uspeo da dobije Rumune kojima je ovo bila mislim 3 utakmica na turu po Madjarskoj. Gyergyoi igraju dobro, imali su peh da izgube zadnju kod kuce od Beclija II (nije im igrao najbolji strelac Simakov), i zbog svega trener, Rus je odmah otpusten. 

Izgleda mi ujednacen MOL ove sezone, mozda 2 tima Vasas i Budapest nesto slicno kao Beograd (njihovi rosteri sada samo sa igracima iz Madjarske). 

Turcotte u Debrecenu se odlicno snasao, a njegov tim se pokazao da moze cak i do finala. 

Titani svake sezone ubacuju puno mladih iz njihove Akademije u Fehervaru, i uvek u rosteru imaju 3 - 4 stranca. Polovina tima su jos uvek junior nivo. Napravice oni dobar rezultat kao sto rade svaku sezonu, mislim da ovih 10 kola treba uzeti kao zagrevanje. 

https://www.eliteprospects.com/team/3754/fehervari-titanok
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Uto Okt 02, 2018 3:05 pm

Ma gde Beograd uporedi sa ova dva tima. Beograd je pokazao na kraju da je u rangu sa Titanokom.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Uto Okt 02, 2018 3:59 pm

Malo podsecanje u prilogu, mi smo od 20 utakmica s pocetka MOL lige imali 2 pobede (obe sa Cikseredom, tada najslabijim timom). 

http://www.jegkorongblog.hu/?team=4FpEwk2dfCVl8m4oSwVabA&ls=mol-2016&tab=season&lsid=26 

Posle smo "krenuli"  Very Happy
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Uto Okt 02, 2018 4:08 pm

Svima je bilo jasno da bi Beograd sledece sezone mogao biti daleko uspešniji.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 31 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Sledeći