MOL liga

Strana 29 od 30 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Sledeći

Ići dole

Re: MOL liga

Počalji od Hororelf taj Uto Sep 05, 2017 11:16 am

Ne Fejspalm 2
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Godine : 24
Wild

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Sub Sep 09, 2017 9:05 am

Jbt kad sada vidim ovo place mi se.... Siguran sam da CZV nema ni pola finansijske i sponzorske podrske kao HK Beograd.

Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Sub Sep 09, 2017 9:52 am

Hororelf ::Jbt kad sada vidim ovo place mi se.... Siguran sam da CZV nema ni pola finansijske i sponzorske podrske kao HK Beograd.

Bas me tuga uhvati kada vidim sta smo imali....

Sto se tice sponzora, ne opterecuj se sa glupostima. Ne postoje sponzori u hokeju. To je samo lova od dva coveka i nista i vise. Djakovic i Milovanovic daju svoju lovu i niko vise. Prosle godine je bila situacija da je led i banda bila puna reklama samo zato sto je poslovni partner Milovanovica bivsi igrac hokeja. Posto imaju milion firmi i brendova, eto lepo su ukrasili halu. To nema veze sa sponzorstvima i realnom lovom. 

Zvezda ima love onoliko koliko je Djakovic spreman da da svoje love preko svojih firmi. A to da li ce da ukrasi led i bandu sa imenima svojih firmi( kao sto je to bilo prosle godine) cisto sumnjam. Imace na dresovima TElekom, Arenu....ali to nema veze sa pravim sponzorstvom. To su firme sa kojima Djakovic ima poslovne veze.

Prosle godine su morali da daju nekoliko hiljada eura samo da bi ofarbali led. A to su morali zbog MOL lige. 
Ove godine ce biti led i banda bez sponzora.

Iskreno MOL liga i ova IHL liga se ne mogu porediti. Tamo je obaveza bila da se stave sponzori lige na bandu i led a ova liga nema sponzore pa nema ni te obaveze. Ovo je cisto rekreativno-amaterska liga da se hokej ne ugasi u ove tri drzave
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Pon Sep 18, 2017 1:07 pm

nisam znao gde ovo da postavim Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=O2E2puCubMs
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Uto Sep 19, 2017 2:56 am

Lupam smeh Lupam smeh Lupam smeh Lupam smeh Lupam smeh
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Uto Sep 19, 2017 9:50 pm

Ahahaha, bas sam se slatko ismejao, ulepsa mi dan...
Jos kad je poceo da prska golmana... Very Happy Laughing
Che
Moderator
Moderator

Godine : 27
Maple Leafs alt

Pogledaj profil korisnika http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Uto Sep 26, 2017 8:41 am

Da li neko zna sta se desava sa Hugom Turcotom? Jel taj covek igra negde? Ne vidim na eliteprospects.com da je igde potpisao posle Beograda? Nastavio sam malo da pratim sad Erste ligu i primeti se jos veci napredak lige. Timovi su brzi, jaci, tehnicki spremniji. Ciksereda juce namucila DAB, prekljuce DVTK jedva dobio na produzetke odlicne Fehervari Titanok, Ferencvaros dobila Brasov. Cak i Ferencvaros i Chiksereda su jako napredovali da mozda mi ne  bismo mogli vise ni njih dobiti... Viena Capitals su jedina losija ekipa koja odskace, ali dobro prva im je sezona i srecno im bilo, samo da ne zavrse kao mi....
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pon Okt 16, 2017 9:23 pm

Ova sezona je nekako mi se cini jaca nego kada je Beograd nastupao   Ceskam bradu
Ciksereda ima sada cak 3 Rusa koji su igrali KHL, a neki igrali i za reprezentaciju Rusije Shocked
http://www.eliteprospects.com/team.php?year0=&team=2759

Dakle ova torijica Belov, Taratukhin i Schastlivy sigurno igraju zajedno u liniji, verovatno je lepo ih gledati.

Hugo za sada nigde na radaru Sad
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Breznjev taj Uto Okt 17, 2017 2:25 pm

Šastlivija se sećam iz NHL-a igrao u Otavi!
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Godine : 45
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Sub Okt 28, 2017 11:53 pm

Hugo Turcotte u MOL ligi, u DAB Acelibikak.  Smile 

[size=47]http://www.jegkorongblog.hu/2017/10/28/hugo-turcotte-a-dab-ban/#post-229505[/size]
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Ned Okt 29, 2017 12:01 am

Odlicno ce im doci u napadu. Na kraju ipak potpisao u ERSTE-u. Sve najbolje !  OK
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pon Okt 30, 2017 4:42 pm

Veceras od 20 igra se interesantan mec DVTK i Ciksereda. Gosti su na turneji pa ce nakon pobede protiv UTE imati jos jedan izazov protiv prvaka. Nastup 3 igraca iz KHL u redovima Rumuna bice interesantan za videti (Leo Gudas je na klupi). 

Ima najava na Jegblogu a prenos je na M4 (prosli put sam uspeo da uhvatim M4 strim).

Link:
https://www.mediaklikk.hu/m4-elo/

Uskoro ce i Hugo da startuje  Smile
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pon Feb 26, 2018 2:53 pm

Hugo Turcotte i njegov tim DAB Acelbikak su u prvom PlayOff krugu MOL lige pocisceni od Cikserede sa 4-0

2018-02-2018:00Dunaújvárosi Acélbikák – SC Csíkszereda1-4 (0-2, 0-0, 1-2)BT
2018-02-2118:00Dunaújvárosi Acélbikák – SC Csíkszereda2-5 (1-2, 1-2, 0-1)BT
2018-02-2417:00SC Csíkszereda – Dunaújvárosi Acélbikák5-2 (1-0, 2-1, 2-1)BT
2018-02-2517:00SC Csíkszereda – Dunaújvárosi Acélbikák3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Hugo Turcotte je odigrao 29 utakmica, postigao 20 golova uz 12 asistencija
http://www.jegkorongblog.hu/?player=Qvfq2w5pIj5clqo-3USDFA
Bravo
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Breznjev taj Pon Feb 26, 2018 8:13 pm

Opet je dobar bio.
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Godine : 45
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Ned Apr 01, 2018 12:34 pm

MAC Budapest sampion ERSTE lige.

Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Ned Apr 01, 2018 2:57 pm

https://www.youtube.com/watch?v=R-oFjmbWw4E

Prilikom dodele pehara kapitenu Mac-a, primeticete bivseg guvernera NBS Radovana Jelasica sa leve strane u crvenoj jakni. On je predsednik valjda Erste banke u Budimpesti pa eto kao predstavnik sponzora je bio na dodeli pehara. Inace rodjen je u Madjarskoj i perfektno prica Madjarski Smile

Eh, da smo ostali u MOL ligi, mozda bi nam i erste banka sada bila poseban sponzor HK Beogradu, nikad se ne zna. Sad
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Ned Apr 01, 2018 7:53 pm

Radovan Jelasic Very Happy , gde si se njega setio Very Happy .

Nekako mi se cini ni Savez, ni klubovi, ni igraci, nisu bili svesni koliko je MOL ozbiljna liga sto se tice svih aspekata. Organizacija, nivo hokeja, publicitet. Imali smo mogucnost igranja 3 godine po nekom ugovoru sto je potpisan, ali avaj, brzo smo im pokazali koliko smo zaista ozbiljni. Dosao je srpski plejof i videli smo koja nam je linija vodilja, i sta nam je najvaznije. Igraci su bili na tribinama, a funkcioneri na ledu usput se pripremali za SP 4 lige u Rumuniji. Ne secam se da li smo osvojili medalju ali ostalo mi je da su nas Rumuni ispratili kao pravi domacini.

Bitno je da nam stizu treneri iz Kanade, valjda zelimo da pokazemo koliko smo ozbiljni.
Makar na kratko. Pijem kafu i chiluje

Mogli su ostaviti Perouna i za seniore.
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Ned Apr 01, 2018 9:34 pm

Ova slika sa finala pokazuje i dokazuje sve oko kvaliteta MOL lige. Po slici se moze videti koliko je ovo ozbiljno takmicenje. Na slici se vidi ekstra hala, pune tribine, sponzor lige, lepa atmosfera, pa cak i kačketi na glavama pobednika govore o ozbiljnosti lige.....slika sve govori. 
E sad ako uporedimo finale IHL lige koje se odigralo u polumraku Zagrebackog Velesajma pred 200 ljudi..sve vam je jasno. Nebo i zemlja.
IHL me ne interesuje uospte i nikada me nece interesovati. To sto je za nas nivo dovoljno takmicenje, to je vec nas problem. Po meni IHL liga nas nece nigde i nikud odvesti. Ali posto to i nije cilj te lige, neka se igraju deca. Neka se igraju i zavaravaju da igraju nesto ozbiljno.
Jebote igrali smo MOL ligu, ja i dalje ne verujem da smo je igrali...kao neki lepi san, kao bajka koja ostaje samo bajka

A zvezdasima porucujem da se okrenu Madjarima u mladjim kategorijama dok ne bude kasno. Ali posto je Djakovic neozbiljan bio i ostao, dzaba i pisem
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pon Apr 02, 2018 4:43 pm

Evo primera kako je Jasberenj malo mesto blizu Budimpeste pokrilo njihovo klizaliste.
Ne znam kada su odlucili ali 2014 vec su imali konstrukciju a 2016 su klizali u novoj hali.
Troskovi su bili oko 600.000 eura u prvoj fazi, a za posle nisam nasao podatak.
https://translate.google.ca/translate?hl=en&sl=hu&u=http://www.jegkorongblog.hu/2014/09/30/bokretaunnepseg-jaszberenyben/&prev=search

Danas se takmice u sekcijama od 8 -14, i verovatno ce za par godina zaigrati u MOL ligi.
Trenutno u B-2 grupi sa Partizanom:
http://www.jegkorongszovetseg.hu/u14/tabella

Hala im jako podseca na Beostar halu.
http://www.jaszberenyijegpalya.hu/

Nadam se da ce Djakovic naci resenje da sa Savezom izvede nesto sto je selo u Madjarskoj napravilo. Very Happy
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TUTI FRUTI taj Čet Apr 05, 2018 8:05 am

Ne nadajte se u Djakovica i ne polazite nade u njega. 
On da mislim ozbiljno odavno bi se okrenuo Madjarima. Sa svakog aspekta je to bolja solucija. Kraca putovanja, manji troskovi, mnogo bolja takmicenja u svim kategorijama. Slovenija u svim mladjim kategorijama ima mozda desetak timova ukljucujuci tu i Hrvate i Zvezdu. Madjarska ima u mladjim kategorijama po 20-30 klubova u svakoj starosnoj kategoriji podeljenih u kvalitetne kategorije grupe A, B, C...
Partizan je hteo ove godine da igra tamo i U16 takmicenje u B grupi, pa kada su poceli da gube sa desetak razlike odustali su odmah, sto je iskren da budem bio glup potez sa odustajanjem. Drago mi je da se Partizan okrenuo Madjarskoj. Ako nastave i dalje tamo da igraju, ocekujem puno. Ali moraju se igrati i kategorije U16 i U18 jer bez toga je besmisleno pricati o boljoj buducnosti naseg hokeja.

Slovenija ima 6 hala, Madjari imaju sada oko 25-30 hala. O broju klubova je izlisno pricati. Svaki gradis u Madjarskoj fakticki ima halu. Ja stvarno iskren da budem ne razumem ovu tvrdoglavost sa igranjem liga sa Slovencima kada svi parametri idu u korist udruzivanja sa Madjarima. Ne moramo mi da igramo MOL ligu u seniorama, ajde skupo j to ali nam niko ne brani da igramo lige u mladjim kategorijama.

Svi ljudi zaboravljaju da je Zvezda pre 6-7 godina igrala Madjarsku ligu u U20 i mnogi igraci koji su igrali tada su danas okosnica naseg drzavnog tima. Dobro se secam, u pocetku smo gubili skoro svaku utakmicu ali kasnije pod vodjstvom Madjarskog trenera Ferenca Sakača( gde mu je asistent bio Šone) smo poceli da igramo odlicno i poceli smo da pobedjujemo i igramo dobro i sa najboljim tadasnjim timovima u Madjarskoj. Danasnji trener mladjih kategorija Vukasin Stevic je odigrao par utakmica za Zvezdu ali je ubrzo video da nije hokej za njega. Ne znam samo ko ga je zvao da trenira mlade Zvezdase jer za mlade kategorije treba imati ozbiljne trenere a ne pocetnike koji pojma nemaju.

Evo na primer sada ce u Najblizem gradu Beogradu, u Segedinu biti led od 1 avgusta do 1maja i bilo bi logicno da nasi klubovi tamo imaju pripreme. 200 kilometara najbliza destinacija, ne mora se ici u Cesku, Slovacku, Sloveniju.
Segedin sada vec ima dve hale...eto prilike za saradnju i pripreme.

Sto se tice Beostarove hale, tu je na pravom primeru dokazano da ulaganje privatnog kapitala u hokejasku infrastrukturu  je neisplativo u Srbiji . 
Jedina solucija za bilo kakav opstanak te hale je javno privatno partnerstvo. Ne znam da li je to kod nas regulisano zakonom ali citam da se desavaju javna privatna partnerstva u raznim oblicima u Srbiji vec par godina unazada. STa to znaci...pa naprimer to bi moglo da znaci da privatnik u Srbiji sagradi halu od svojih para a grad u kojem je hala izgradjena bi preuzeo na sebe godisnje troskove odrzavanja jer najveci problem hokejaskih hala su ogromni troskovi mesecni za struju koju te hale trose. Znaci, trebalo bi dogovoriti sa gradskim vlastima da barem deo troskova struje preuzmu na sebe, a za uzvrat bi grad dobio besplatne termine za gradjane...pa valjda postoji neka drustvena odgovornost grada prema svojim gradjanima da im pruzi termine za klizanje i rekreaciju. Inace ja bi tu halu Beostara porusio, skinuo bi taj sator, prosirio jos malo klizaliste i naravno laka krovna normalna konstrukcija. Neka savez preuzme na sebe da sredi tu halu a grad da preuzme torskove odrzavanja....ali naravno taj film necemo da gledamo. Nemaju para ni Pionir da odrazavaju a ne jos da placaju jednu halu.
I jos jedan problem kod nas ja alavost i halapljivost. Znaci i da imamo idealnu situaciju oko te Beostarove hale i da stvarno grad preuzme na sebe da placa troskove godisnje oko rada te hale...sto bi u prevodu znacilo da bi hokejaski klubovi imali besplatne termine....zar stvarno mislite da bi roditelji to osetili, odnosno da bi im klubovi smanjili mesecne clanarine za decu???...pa naravno da ne bi....a glavno pitanje je zasto ne bi???....odgovor se zna unapred

Da Marko Milovanovic stvarno hoce da pomogne, mora sve da ucini da tu halu Beostara savez preuzme i da vodi brigu o njoj zajedno sa gradom. Tu bi bila baza naseg hokeja, besplatni termini za klubove i napokon bi imali dovoljno leda za sve nase klubove. Ali hala bi morala da radi od 1 septembra do 1 aprila minimum.
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Čet Apr 05, 2018 11:35 pm

Pa ne znam u koga da polazemo nadu ako ne u one koji finansiraju hokej u Srbiji.
Djakovic i Milovanovic rade biznis, imaju para, znaju sa parama i investicijama.

Pratio sam Partizan kada je krenuo sa U16 da igra Madjarsku, nisu se proslavili i brzo su se povukli.
Nedavno ih je i Zvezda potukla sa nekih 11-2 i 14-0, za prvaka U16 Srbije.

U pravu si za Madjare jer je ipak sve mnogo blize, i profesionalnije.
Pitanje je kako bi prolazila Zvezda da igra taj A nivo jer oni saradjuju sa Rumunima pa se igra i sa njihovim najboljim ekipama takodje.
Mnogo smo se pokazali neozbiljni sa Beogradom pa ne znam zele li nas Madjari uopste. Embarassed

Jasberenj je bila zadnja hala koju su pokrili, a Segedin jeste blizi Very Happy
Mi imamo samo 1 halu koja radi po prohtevima hokejasa, i operativna je celu sezonu.
Beostar i Spens nemaju 8 meseci, ne krecu od septembra, ma nikada i ne znas kada stave led.

Ukoliko se mi zadovoljavamo sa 1 operativnom halom onda cemu da se nadamo?
Putujes u Belorusiju, dodjes kuci i nema leda?
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Čet Maj 24, 2018 6:08 pm

MOL ili Erste liga dobija 3 nova clana: Vasas, Debrecen i Progym iz Rumunije. Prica se da su 2 kluba aplicirala za ligu Slovacke (Mac i Dvtk) ali i ako budu prihvaceni moraju imati zamenu za maticnu ligu, nesto kao Alba Volan.

Po nekoj racunici treba ocekivati ligu od 12 timova za predstojecu sezonu. Nadam se da planiraju formiranje i druge lige taman za nasa 2 kluba Zvezdu i Vojvodinu.
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Čet Maj 24, 2018 10:30 pm

FiMol uvek u toku kada je Mol liga u pitanju. Potpuno sam respektabilan prema tebi u svakom smislu. Citao sam nesto na zvacnicnoj facebook strani ,ali kad vidim madjarski mrzi me da prevodim.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od FiMol taj Pet Maj 25, 2018 2:01 pm

Hvala,
Pratimo MOL jer se nadamo da cemo krenuti makar 1% njihovim putem Wink
FiMol
AHL
AHL

Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hororelf taj Sub Maj 26, 2018 1:23 am

Svi se nadamo tome ili barem slicnoj situaciji.
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Wild

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 30 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Sledeći